MŠ Hlubčická, Krnov
Hledání na celém webu školky
Poslední komentáře

Z našich akcí

Málokdo z nás ví, kde se v Krnově nachází naučná stezka na Kabátově kopci. A tak jsme se s dětmi ve středu 25.9.2019 vydali tuto stezku prozkoumat. Autobus nás vyvezl na Ježnickou ulici a potom jsme šli pěšky kolem rybníků nahoru na Kabátův kopec. Po cestě jsme potkávali zajímavé naučné tabule s obrázky hmyzu, motýlů, lesní zvěře a rostlinstva, nacházejícího se v této oblasti. Během cesty plnily děti „průzkumníci“ různé úkoly – házely šiškou na cíl, zdobily si přírodninami „náhrdelník“, hledaly a třídily odpad, který do lesa nepatří nebo se přetahovaly o lano. Také si děti hledaly kukátkem  „zázraky přírody“ – rosu na listech, luční kobylku nebo kytičku hvozdík. Počasí nám přálo a vůbec nám nevadilo, že nás na konci výletu osvěžil malý deštík. Ale i to patří k přírodě.

Fotogalerie viz. hlavní strana.

V pátek 25.1.2019 se děti pomocí paní lektorky z programu ZDRAVÁ 5 učily zdravě jíst. Děti si vyslechly poutavý příběh o zdravé holčičce a nemocném chlapečkovi, který jedl samé nezdravé“dobroty“. Formou hry se děti seznamovaly se zdravými a nezdravými potravinami, tvořily z hrášku a papriky panáčky, na kterých si s chutí  pochutnaly. Jsme rádi, že jsou děti touto cestou vedeny ke zdravému životnímu stylu, který se snažíme v dětech vypěstovat v rámci programu EKOŠKOLA. Číst více

Milí rodiče,

Dne 28. : 2. : 2019 proběhne dopoledne v MŠ MASOPUST. Naši školičku navštíví medvěd, zatančí si s dětmi medvědí tanec a nabídne dětem masopustní koblížky. Prosíme připravte dětem masky. Děkujeme

Saunování pokračuje pro přihlášené děti od 1.2. : 2019 do konce března.

4.12. : úterý – divadlo Šternberk v MŠ
    6.12. : čtvrtek – zábavné dopoledne s Mikulášem a čertem
    13.12. : čtvrtek – Vánoční kouzlení s koledováním v 15:15 hod. pro rodiče a děti.